април 1, 2025
Valjevo

Ministarstvo prosvete donelo odluku o obračunu zarade za februar

Podelite post:

 

Ministarstvo prosvete uputilo je danas dopis svim osnovnim i srednjim školama u kome se precizira na koji način će biti obračunate zarade za februar 2025. godine i u kome se navodi da su Vlada Srbije i Ministarstvo prosvete zauzeli stav da se zarada za januar isplati bez umanjenja za dane štrajka ili obustave nastave i da su svi prosvetni radnici dobili celokupan iznos plata za taj mesec, navodi se u saopštenju Ministarstva.

Kada je reč o obračunu plata za februar, potrebno je da se broj časova rada za taj mesec obračunava prema evidenciji o ostvarenim efektivnim časovima rada za svakog zaposlenog u okviru četrdesetočasovne radne nedelje.

Ukoliko se umanjuju efektivni časovi rada za februar, potrebno je dostaviti plan nadoknade nadležnoj školskoj upravi najkasnije do 3. marta 2025. godine, a nakon realizacije plana nadoknade, izvršiće se korekcija zarade za nadoknađene časove iz ovog meseca.

Ministarstvo prosvete pozvalo je sve nastavnike, učenike i roditelje da zajednički doprinesu normalizaciji nastave i povratku u školske klupe.

– Dalji prekid obrazovno-vaspitnog procesa može da ima dugoročne negativne posledice po znanja i kompetencije učenika, kao i po mogućnost efikasne nadoknade propuštene nastave. Uvereni smo da je povratak redovnoj nastavi u najboljem interesu svih učenika i zaposlenih i da samo zajedničkim zalaganjem možemo osigurati kvalitetno obrazovanje – navodi se u dopisu.

Ministarstvo prosvete podsetilo je da su ispunjeni zahtevi prosvetnih radnika koji se tiču poboljšanja materijalnog položaja, kao i da se nastavlja rad na racionalizaciji administrativnih poslova nastavnika i škola.

Foto: Arhiv

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image