Danas su teži uslovi vožnje, sa temperaturama oko nultog podeljka, sa povremeno slabom kišom i susnežicom u nižim i snegom u planinskim predelima, saopštio je Auto-moto savez Srbije.
Prvi dani sa približno zimskim uslovima vožnje utiču na česta i iznenadna proklizavanja vozila, opasnost koja je izražena kada se teži uslovi vožnje poklope sa prvim radnim danom posle vikenda, jer je ponedeljkom saobraćaj dodatno pojačan unutar gradova, ali i na njihovim prilazima.
Prema informacijam zimske službe JP „Putevi Srbije“ svi putevi prvog i drugog pririoteta su prohodni kolovozi su u nižim predelima mokri dok u planinskim predelima treba očekivati zismke uslove vožnje, sneg i poledicu pa je upotreba zimskih guma i zimske opreme obavezna.
Prema informacijama Uprave granične policije, dobijenim u 05.30 časova, teretna vozila na izlasku iz zemlje na graničnom prelazu Šid zadržavaju se tri sata. Teretnjaci na Horgošu čekaju sat i po, a na Batrovcima, Kelebiji i Gradinoi po jedan sat.
Foto: Rina
Pratite nas i delite na društvenim mrežama portal „valjevonadlanu.rs“