јул 14, 2024
Valjevo

Srebro za Kovačevića i Stanića na Svetskom prvenstvu

Podelite post:

FOTO: Vaterpolo savez Srbije.

Valjevo i Vaterpolo klub Valis mogu biti ponosni na Aleksandra Kovačevića i Petra Stanića (VK Šabac, ponikao u Valisu) koji, posle evropskog zlata, donose svetsko srebro u naš grad! Ove godine osvojili su i zlatnu medalju na Mediteranskim igrama. Treba spomenuti i sjajnog Kragujevčanina Bogdana Gavrilovića, koji je prošlu sezonu odigrao za prvi tim Valisa, a sa našom juniorskom ekipom osvojio titulu prvaka države.

U uzbudljivom finalu Svetskog juniorskog prvenstva za vaterpoliste u Beogradu sinoć je mlada reprezentacija Srbije (2004. i mlađi) poražena od odlične selekcije Mađarske sa 16:15, nakon izvođenja peteraca. U regularnom delu utakmica je završena rezultatom 11:11, po četvrtinama 2:4, 2:1, 2:3 i 5:3. Mađari su realizovali sve peterce, dok je Stanićev šut golman odbranio.

Mađarska je vodila veći deo susreta, naša ekipa je teško uspevala da se odbrani od šuteva spolja, a pritom je pravila više grešaka u napadu. Naši momci su jurili rezultat i uspeli da izbore peterce, uz veliku podršku navijača na tribinama bazena „25. maj –Milan Gale Muškatirović“, mada su pri kraju susreta imali priliku da povedu i pobede.

Najefikasniji u našem timu bio je Aleksandar Kovačević sa 4 pogotka (2 iz četveraca), Kojić je postigao 3, Gavrilović, Dimitrijević i Urošević po 2, a Božović i Brešćanski po 1.

Za veoma uspešnu srpsku generaciju igrali su još Stanić, Pajković, Maraš, Gajić, Virijević i Bodiroga, a predvodio ih je šef stručnog štaba Uroš Stevanović.

Za najboljeg igrača prvenstva proglašen je reprezentativac Srbije Nikola Kojić, naš najbolji strelac sa 20 golova. Kovačević je postigao 15, Gavrilović 13, a Stanić 9 golova.

Utakmici su prisustvovali predsednik FINA Husein Al Musalam, minsitar omladine i sporta Vanja Udovičić, predsednik VSS Viktor Jelenić, selektor seniorske reprezentacije Dejan Savić i legendarni srpski vaterpolisti koji će se večeras oprostiti od reprezentacije na manifestaciji „Šestorica veličanstvenih“.

Pratite nas i delite na društvenim mrežama portal „valjevonadlanu.rs“

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

X