април 18, 2024
Valjevo

Program „Dečije nedelje“

Podelite post:

 

 

 

SVEČANO OTVARANJE „DEČJE NEDELJE“ VALJEVO 2023. U OŠ ,,SESTRE ILIĆ’’ VALJEVO

DOBRODOŠLICA ZA ĐAKE PRVAKE
Priredba učenika škole „ Nek svud ljubav sja“
SADIMO DRVO GENERACIJE
NEK POLETE NAŠE ŽELJE – puštanje 150 balona sa željama, porukama, snovima, maštanjima, povodom 150 godina postojanja i rada škole

U IZLOGE GRADA CRTEŽI SU STALI, CRTALI ZA VAS VALJEVCI MALI

Izložba radova dece PU ,,Milica Nožica“ Valjevo

Za svu decu i građane Valjeva

Mesto: Izlozi u BID zoni

Organizator: PU ,,Milica Nožica“ Valjevo  

Napomena: Izložba traje do kraja ,,Dečje nedelje“ 2023.

9.00 ZAJEDNO DO ZDRAVLJA

Predavanja, izložbe, rad u velikim grupama

Učesnici: predškolska i školska deca, nastavnici osnovnih i srednjih škola

Deci od predškolskog i školskog uzrasta do 8. razreda, vaspitačima, učiteljima, nastavnicima 

Mesto: Dečja i gradska biblioteka ,,Ljubomir Nenadović’’ Valjevo

Organizator: Dom zdravlja Valjevo i saradnici: Zavod ZJZ Valjevo, Crveni krst Valjevo, Medicinska škola Valjevo

9.00 SIGURNI KROZ ŽIVOT ZAJEDNO

Mini Olimpijada

Igre bez granica sa mini sportskim rekvizitima dece sa smetnjama u razvoju i dece školskog uzrasta

Meto: Sportski teren OŠ ,,Zdravko Jovanović“ Poćuta

Organizatora: Udruženja ,,Zagrljaj“ Valjevo i OŠ ,,Zdravko Jovanović“ Poćuta

10.00 ZAJEDNO DO ZDRAVLJA

Predavanja, izložbe, rad u velikim grupama

Učesnici: predškolska i školska deca, nastavnici 

Deci od predškolskog i školskog uzrasta do 8. razreda, vaspitačima, učiteljima, nastavnicima OŠ ,,Prota Matija Nenadović’’ IO Gola Glava

Mesto: OŠ ,,Prota Matija Nenadović’’ IO Gola Glava

Organizator: Dom zdravlja Valjevo i saradnici: Zavod ZJZ Valjevo, Crveni krst Valjevo, Medicinska škola Valjevo

11.30 GRADSKI TURNIR U KOŠARCI

Učenika 3. i  4. razreda valjevskih osnovnih škola

Mesto: Fiskulturna sala Prve osnovne škole

Organizator: Prva osnovna škola Valjevo

– 3.oktobar, utorak

9.00 PRAVOSLAVNI OBIČAJI

Radionica: Upoznavanje sa verskim običajima i aktivnosti verskog običaja – pravljenje slavskog žita, mešenje slavskog kolača

Mesto: Porta Hrama Pokrova Presvete Bogorodice

Organizator: Pravoslavna narodna hrišćanska zajednica ,,Vozdviženije Časnog Krsta’

10.00  NEK SVUD LJUBAV SJA

Muzičko –dramski prikaz učenika OŠ „Sestre Ilić“ Valjevo za učenike OŠ „Zdravko Jovanović“ Poćuta

Mesto: OŠ „Zdravko Jovanović“ Poćuta

Organizator: OŠ „Sestre Ilić“ Valjevo

10.00  TAKMIČENJE OSNOVNIH ŠKOLA U STONOM TENISU

 Mesto: OŠ „Sestre Ilić“  

Organizator: Savez za školski sport  i OŠ „Sestre Ilić“  

10.00 PORUKA ZA DRUGA

Lepljenje lepih poruka i razmena sa drugarima

Učenika 3. razreda celodnevne nastave za drugove i prolaznike

Mesto: Park Jadar i Park Pećina

Organizator: Učitelji Celodnevne nastave 3. razreda, OŠ ,,Milovan    Glišić’’ Valjevo

10.00  DEJAN ALEKSIĆ U VALJEVU

Radionica za decu od 1-4.razreda osnovne škole

Mesto: Muzej zavičajnih pisaca

Organizator: Matična biblioteka „Ljubomir Nenadović“ Valjevo

12.00 DEJAN ALEKSIĆ U VALJEVU

Radionica za decu od 1-4.razreda osnovne škole

Mesto: Muzej zavičajnih pisaca

Organizator: Matična biblioteka „Ljubomir Nenadović“ Valjevo

11.00 LEONTINA I HOR ČAROLIJA

Poklon koncert Grada Valjeva svim predškolcima i đacima prvacima

Mesto: Gradski trg

Organizator: Centar za kulturu Valjevo

13.15 ZAJEDNO DO ZDRAVLJA

Predavanja, izložbe, rad u velikim grupama

Učesnici: predškolska i školska deca, nastavnici 

Učenicima Srednje Muzičke škole ,,Živorad Grbić’’ Valjevo 

Mesto: Srednja muzička škola ,,Živorad Grbić’’ Valjevo

Organizator: Dom zdravlja Valjevo i saradnici: Zavod ZJZ Valjevo, Crveni krst Valjevo, Medicinska škola Valjevo

17.00 ŠKOLSKI FOTO – SAFARI

Takmičenje učenika i toditelja 3. razreda osnovnih škola

Mesto: Školsko dvorište OŠ ,,Nada Purić’’ Valjevo

Organizator: Aktiv učitelja 3. razreda OŠ ,,Nada Purić’’ Valjevo

4.oktobar, sreda

9.30 I MI SMO NEKAD BILI PREDŠKOLCI

Radionica pravljenja bedževa, medalja, balona sa porukama učenika 4. razreda  deci obdaništa ,,Bubamara’’

Mesto: Dvorište obdaništa ,,Bubamara’’

Organizator: Aktiv 4. razreda OŠ ,,Milovan Glišić’’ Valjevo

9.30  i 10.30      MOJ PRVI KONCERT

Edukativne koncertne radionice za predškolce PU ,,Milica Nožica’’

Mesto: Koncertna sala MŠ ,,Živorad Grbić“ Valjevo

Organizator: MŠ ,,Živorad Grbić“ Valjevo

10.00 TAKMIČENJE SREDNJIH ŠKOLA U STONOM TENISU

 Mesto: OŠ „Sestre Ilić“  

Organizator: Savez za školski sport  i OŠ „Sestre Ilić“  

10.00 PODRŠKA INKLUZIJI

Radionice u prirodi i kviz znanja dece sa smetnjama u razvoju i dece predškolskog i školskog uzrasta u Bebića Luki

Mesto: Edukacioni centar ,,Episkop Milutin“ Bebića Luka, Rebelj

Organizator: Udruženje ,,Zagrljaj“ Valjevo

10.00 ZAJEDNO DO ZDRAVLJA

Predavanja, izložbe, rad u velikim grupama

Učesnici: predškolska i školska deca, nastavnici 

Deci od predškolskog i školskog uzrasta do 8. razreda, vaspitačima, učiteljima, nastavnicima OŠ ,,Miloš Marković’’ Donje Leskovice

Mesto: OŠ ,,Miloš Marković’’ Donje Leskovice

Organizator: Dom zdravlja Valjevo i saradnici: Zavod ZJZ Valjevo, Crveni krst Valjevo, Medicinska škola Valjevo

10.00 POZORIŠTE U ŠKOLI, ŠKOLA ZA POZORIŠTE!

Interaktivna radionica glumice Katarine Vićentijević

Mesto: OŠ „Prota Mateja Nenadović“ Brankovina

 Organizator: Kulturno-prosvetna zajednica grada Valjeva

10.00 VAŠAR U TOPOLI

Poklon predstava Kreativne radionice ,,Pinokio“ Valjevo za predškolce PU ,,Milica Nožica, korisnike Dnevnog boravka i članove udruženja „Naši snovi“ i za decu korisnike usluge Lični pratilac

Mesto: Hol Centra za kulturu

Organizator: Udruženje ,,Anđeli čuvari“, Kreativna radionica          ,,Pinokio“ Valjevo

10.00 ŠKOLA OTVORENOG SRCA

Humanitarna akcija sa raznovrsnim kulturnim i zabavnim programom za celokupno stanovništvo

Gosti: Haos animatori, maskote, prodajni štandovi, puštanje balona i belih golubova

Mesto: Prostor školskog dvorišta OŠ ,,Sveti Sava’’ Popučke

Organizator: OŠ ,,Sveti Sava’’ Popučke

10.00 CRTAM, SLIKAM, ŠARAM, RUČICAMA STVARAM

Likovna radionica predškolske grupe vrtića ,,Bambi“, ,,Naša radost“, ,,Vidra“ i deca grada Valjeva

Mesto: Gradski trg

Organizator: PU ,,Milica Nožica“ Valjevo

11.30 GRADSKI TURNIR U KOŠARCI

Učenika 1. i  2. razreda valjevskih osnovnih škola

Mesto: Fiskulturna sala Prve osnovne škole

Otganizator: Prva osnovna škola Valjevo

12.00 GRADSKI TRUNIR U STONOM TENISU

Učenika od 5-8. razreda valjevskih osnovnih škola 

Mesto: Fiskulturna sala Prve osnovne škole

Organizator: Prva osnovna škola Valjevo

19.00  PROMOCIJA ZBORNIKA „OD DETETA DO POETE“

Promocija za učenike od 5-8.razreda osnovne škole

Mesto: Muzej zavičajnih pisaca

Organizator: Matična biblioteka „Ljubomir Nenadović“ Valjevo

5.oktobar, četvrtak

9.00 LIKOVNA KOLONIJA

Radionica crtanja Pravoslavnih motiva u prirodi i Pravoslavna tribina 

Za učenike 7. i  8. razreda OŠ ,,Zdravko Jovanović’’ Poćuta i OŠ ,,Ilija Birčanin’’ Stave

Mesto: Porta Manastira Pustinja

Organizator: Pravoslavna narodna hrišćanska zajednica ,,Vozdviženije Časnog Krsta“

9.30  i 10.30  MOJ PRVI KONCERT

Edukativne koncertne radionice za predškolce PU ,,Milica Nožica’’

Mesto: Koncertna sala MŠ ,,Živorad Grbić“ Valjevo

Organizator: MŠ ,,Živorad Grbić“ Valjevo

10.00  NEK SVUD LJUBAV SJA 

 Muzičko –dramski prikaz učenika OŠ „Sestre Ilić“ Valjevo

za učenike OŠ „Milovan Glišić“ Valjevska Kamenica

Mesto: OŠ „Milovan Glišić“ Valjevska Kamenica

Organizator: OŠ „Sestre Ilić“ Valjevo

10.00 ZAJEDNO DO ZDRAVLJA

Predavanja, izložbe, rad u velikim grupama

Učesnici: predškolska i školska deca, nastavnici 

Deci od predškolskog i školskog uzrasta do 8. razreda, vaspitačima, učiteljima, nastavnicima OŠ ,,Sveti Sava’’ Popučke

Mesto: OŠ ,,Sveti Sava’’ Popučke

Organizator: Dom zdravlja Valjevo i saradnici: Zavod ZJZ Valjevo, Crveni krst Valjevo, Medicinska škola Valjevo

10.00  POZORIŠTE U ŠKOLI, ŠKOLA ZA POZORIŠTE!

Interaktivna radionica glumice Katarine Vićentijević

Mesto: OŠ “ Stevan Filipović“ Divci

Organizator: Kulturno-prosvetna zajednica grada Valjeva

LOPTA U RUCI

Turnir u rukomentu učenika 3. i 4. razreda osnovnih škola

Gost/mentor: Ljiljana Novokmet, ŽRK ,,Metalac’’

Mesto: Školsko dvorište OŠ ,,Nada Purić’’ Valjevo

Organizator: OŠ ,,Nada Purić’’ Valjevo

10.00  FESTIVALČIĆ DRAMSKO-RECITATORSKOG STVARALAŠTVA „DESANKA MAKSIMOVIĆ“

 Festival za predškolce i učenike od 1-4.razreda osnovne škole

 Mesto: Klub mladih

Organizator: Matična biblioteka „Ljubomir Nenadović“ Valjevo

11.00 DAN OTVORENIH VRATA

Igre bez granica dece iz usluge Lični pratilac i dece Dnevnog boravka Naši snovi

Mesto: Dnevni boravak za decu i mlade sa smetnjama u razvoju

Organizator: Udruženje ,,Naši snovi“ Valjevo

13.00 GRADSKI TURNIR U KOŠARCI

Učenika 5. razreda valjevskih osnovnih škola

Mesto: Fiskulturna sala Prve osnovne škole

Organizator: Prva osnovna škola Valjevo

 ZAJEDNIČKI IZLOG

Zajednička izložba umetničkih radova korisnika Boravka za decu sa smetnjama u razvoju i učenika Valjevske gimnazije

Mesto: Valjevska gimnazija, đački klub ,,Gimnazijalac’’

Organizator: Valjevska gimnazija i Udruženje ,,Naši snovi’’

6. oktobar, petak

9.00 DEČJI SURETI U OGLAĐENOVCU

Likovna kolonija: Moje je pravo da slikam, crtam, vajam i bojim, izložba dečjih radova sa kolonije, dodela zahvalnica školama učesnicama, poseta crkvi i vajatu u Oglađenovcu

Učesnici: Učenici od 5. – 8. razreda razreda OŠ ,,Milovan Glišić“ Valjevska Kamenica, OŠ ,,Zdravko Jovanović“ Poćuta, OŠ ,,Ilija Birčanin“ Stvave i OŠ  ,,Prota Mateja Nenadović“ Brankovina

Mesto: Školski objekat u Oglađenovcu OŠ ,,Milovan Glišić“

Organizator: OŠ ,,Milovan Glišić“ Valjevska Kamenica

10.00 ZAJEDNO DO ZDRAVLJA

Predavanja, izložbe, rad u velikim grupama

Učesnici: predškolska i školska deca, nastavnici 

Deci od predškolskog i školskog uzrasta do 8. razreda, vaspitačima, učiteljima, nastavnicima OŠ ,,Zdravko Jovanović’’ Poćuta

Mesto: OŠ ,,Zdravko Jovanović’’ Poćuta

Organizator: Dom zdravlja Valjevo i saradnici: Zavod ZJZ Valjevo, Crveni krst Valjevo, Medicinska škola Valjevo

12.00 VELIKO SRCE DECE SRBIJE

Otvaranje izložbe dečjih radova  i  proglašenje pobednika

Sa likovnog konkursa Centra za kulturu Valjevo

Učesnici: predškolci i učenici svih osnovnih škola Grada Valjeva

uključujući i učenike iz svih osetljivih grupa  od 1-4.razreda

Mesto: Likovni atelje Centra za kulturu Valjevo Organizator: Centar za kulturu Valjevo

Organizator: Centar za kulturu Valjevo

 

12.00 SPORTSKE IGRE SPRETNOSTI

Za učenike 5. razreda gradskih škola

Mesto: Tereni OŠ ,,Milovan Glišić’’ Valjevo

Organizator: Aktiv nastavnika fizičkog vaspitanja 4. razreda OŠ ,,Milovan Glišić’’ Valjevo

12.00  OTVARANJE ČITALAČKOG KLUBA

 Program namenjen osnovcima, srednjoškolcima i roditeljima

Mesto: Muzej zavičajnih pisaca

Organizator: Matična biblioteka „Ljubomir Nenadović“ Valjevo

17.00  OTVARANJE ČITALAČKOG KLUBA

 Program namenjen osnovcima, srednjoškolcima i roditeljima

Mesto: Muzej zavičajnih pisaca

Organizator: Matična biblioteka „Ljubomir Nenadović“ Valjevo

15.00 FESTIVAL JABUKA

Prodajna izložba učenika 2. razreda osnovnih škola i njihovih roditelja

Mesto: Školsko dvorište OŠ ,,Nada Purić’’ Valjevo

Organizator: OŠ ,,Nada Purić’’ Valjevo

17.00 ZAJEDNO MOŽEMO VIŠE I BOLJE

Radionice dece sa smetnjama u razvoju i dece predškolskog i školskog uzrasta

Mesto: Dvorište Udruženja ,,Zagrljaj“ Valjevo

Organizator: Udruženje ,,Zagrljaj“ Valjevo

7. oktobar, subota

10.00 TRKA ZA SREĆNIJE DETINJSTVO

 Atletska trka za osnovce i srednjoškolce

Mesto: Stadion Krušik

Organizator: Crveni krst Valjevo

14.00  ŠETAM I PRIČAM

Dečija kulturna geografija – upoznavanje istorije i kulture Valjeva – za decu svih uzrasta

Mesto: Moderna galerija Valjevo

Organizator: Moderna galerija Valjevo i Udruženje Dečja kulturna geografija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ODBOR ZA UTVRĐIVANJE I SPROVOĐENJE GRADSKOG PROGRAMA AKTIVNOSTI ZA VREME TRAJANJA “DEČJE NEDELJE“ 2023. GODINE

 

 

PREDSEDNIK ODBORA:

 

NENAD PATIJAREVIĆ- član Gradskog veća grada Valjeva

 

SEKRETAR ODBORA:

 

SNEŽANA TRIFUNOVIĆ –  Odeljenje za društvene delatnosti Gradske

uprave grada Valjeva

 

ČLANOVI:

 

  NATAŠA BADOVINAC – OŠ ,,Milovan Glišić“ Valjevo

 

JELENA JOVANOVIĆ – predstavnik Predškolske ustanove “Milica Nožica“

Valjevo

 

ANGELINA LUKIĆ – predstavnik  Centra za kulturu Valjevo

 

VESELJKO BELUŠEVIĆ – predstavnik Centra za kulturu Valjevo

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

X