јул 14, 2024
Valjevo

Predizborne radnje Monarhističkog kluba Valjevo

Podelite post:

 

Održana je redovna konferencija za novinare Monarhističkog kluba Valjevo. Tim povodom predstojeće predizborne radnje Monarhističkog kluba Valjevo prenosimo u celosti:

*Stari tim na starom mestu, koji se svakodnevno pojačava novim ljudima i novim idejama. Monarhistički klub Valjevo će, za sada, delovati samo u Valjevu i vršiti pripreme za lokalne izbore u Valjevu.

Kako nam stoji u rešenju iz APR-a, oblast delovanja je u pravcu ostvarivanje ciljeva je unapređenje društvenog života građana Valjeva. U tom pravcu Udruženje će delovati na edukaciji građana o društvenim zbivanja valjevskog kraja kroz protekle vekove, kao i u sadašnjem vremenu.

Pored navedenog, težište će biti i na unapređenju životne sredine. Onako kao što smo prethodnih godina, sa ovog istog mesta, slali jasne i kontruktivne predloge i najavljivali probleme i davali rešenja za te probleme. Nastavićemo i dalje i bolje.

Borićemo se za naš grad na način koji mislimo da je najbolji, za naše sugrađane, bez da nam neko sugeriše iz Beograda, vrha stranke.

Jedan od razloga što smo odlučili da delujemo sada kao udruženje građana, je baš taj da se mi Valjevci pitamo za Valjevo, jer je ovo naš grad.

Kao monarhista i rodoljub, smatram da je podjednako važno biti i lokal patriota. Ko će sa više ljubavi pristupati rešavanju lokalnih problema, ako ne mi iz Valjeva. Mi što živimo u Valjevu, gradu sa najzagađenijim vazduhom, i strahom da će nam iskopavanje litijuma zagaditi vodu i zemljište, moramo se organizovati što pre i čim pre pristupiti rešavanju ovih, po život i zdravlje, bitnih problema. Monarhistički klub Valjevo ima široku platformu za delovanje, monarhista i oni koji to nisu, ali im ne smeta ta ideja. Kroz Monarhistički klub mogu delovati i oni koji nisu naši članovi i simpatizeri, to nam daje dodatnu širinu u delovanju.

Ovom prilikom pozivam sve monarhiste i rodoljube da uzmu učešće u radu, delovanju i širenju ideje o paralamentarnoj monarhiji, očuvanju tradicije i kulture, ali i zaštitom životne sredine našeg kraja.

Maniri su nam kraljevski, naš stav i delovanje će biti dostojanstveno, bez ideje o bilo kakvoj prljavoj kampanji.

Ovom prilikom pozivam sve rodoljubive i patriotske organizacije da nam se priključe u kampanji za predstojeće lokalne izbore. Da se zajedno borimo za naš grad, da bude jedno najlepše mesto za življenje. Da rečju i delom to dokažemo i pokažemo da može.

Ne znam za druge, ali ja rezervni grad nemam i ne želim da imam, zato ću dati sve od sebe, da ovaj grad zauzme mesto koje mu pripada.

Grad koji je iznedrio slavne sinove i kćeri: Iliju Birčanina, Aleksu Nenadovića, protu Mateju Nenadovića, Vojvodu Živojina Mišića, Desanku Maksimović, zaslužuje mnogo bolji tretman od ovoga koji ima.

Sečom valjevskih knezova je počeo Prvi srpski ustanak.

Prošle nedelje, kao i nekoliko godina unazad na brankovačkom visu, položili smo venac ustanicima, koji su predvođeni Protom Matejom i Jakovom Nenadovićem, odlobodili prve gradove u Srbiji (Valjevo, Šabac i Užice).

Draža Mihailović nije slučajno došao 1941.godine na obronke valjevske planine Suvobor, da zajedno sa svojim ratnim drugom Aleksandrom Mišićem, sinom proslavljenog Vojvode Živojina Mišića, digne ustanak protiv nemačkog okupatora.

Iz Valjeva je sve krenulo, pa će i ovaj put ako Bog da.

Stanje u gradu zadnjih 10 godina nije dobro!

Niko ne pokušava da reši pitanje deponije.

Nekontrolisana gradnja zgrada u centralnoj zoni grada je mimo svih urbanističkih pravila. Time se dodatno utiče na strujanje vetrova, što zagađen grad čini još gorim za život.

Saobraćaj je otežan, parking mesta nema.

Stranačko zapošljavanje nesposobnih ljudi je dostiglo svoj vrhunac u gradskoj upravi i javnim preduzećima. Ima puno toga što treba uraditi i popraviti, ovo je početak spiska. Postojeća vlast očigledno nema kapacitet da nastavi dalje. Kao što smo do sada, sa ovog mesta, ukazivali na probleme i davali rešenja, tako ćemo i u ubuduće. Naši stručni timovi i saveti, kao i nestranačke ličnosti, koje učestvuju u radu Monarhističkog kluba, pratiće sva delovanja i davati najbolja rešenja. Da ne bude da sve kritikujemo, pohvaljujemo republičku vladu za put Valjevo- Lajkovac u planiranu obilaznicu oko Valjeva. Uz napomenu, da se stručno i pošteno odredi eksproprijacija zemljišta u Popučkama i drugim selima, kuda ova saobraćajnica prolazi. U sledećem obraćanju medijima razmotrićemo gde odlazi budžet od 5 miliona dinara. Izjavio je Milan Petrović, predsednik Monarhističkog kluba Valjevo

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

X