јул 17, 2024
Valjevo

Koalicija “Ujedinjeno Valjevo može” započela predizbornu kampanju „Svanuće“

Podelite post:

 

Grupa 6. opozicionih partija u Valjevu je formirala predizbornu koaliciju „Ujedinjeno Valjevo Može“, a konferencijom za novinare zvanično je počela predizborna kampanja za naredne lokalne izbore.Koaliciju “Ujedinjeno Valjevo može”, čini 6 političkih stranaka: DS, Zeleno-levi front sa Lokalnim frontom, Narodni pokret Srbije, Novi DSS, Novo lice Srbije i SSP.

Опис није доступан.

„Prethodnih dana jedna reč „Svanuće“ pokrenula je mnoga pitanja. Jedni su se pitali ko stoji iza te reči , a drugi da li je to imenica ili glagol? Naprednjačke vlasti su se uplašile te jedne reči pa su čak slale neke ekipe da sklanjaju transparente sa mostova. Ta reč je i glagol i imenica jer su i jedno i drugo potrebno Valjevu“, rekao je Ivan Manić.

Iza ove reči stoji koalicija 6 opozicionih stranaka: Demokratska stranka, Lokalni front kao deo Zeleno levog fronta, Novi DSS, Narodni pokret Srbije, Novo lice Srbije i Stranka slobode i pravde.

„Tri su najvažnije poruke naše kampanje. Pod jedan, ujedinićemo Valjevo kako bismo zajedno rešili probleme  i iskoristiti najbolje moguće njegove potencijale, ujediniti sve Valjevce i Valjevke jer smo uvereni da samo tako grad može ići napred. Pod dva, o Valjevu će se odlučivati u Valjevu jer Valjevo nije ničije predgradje i nikada više dovedeni partijski komesari neće donositi ključne odluke o našem gradu. Pod tri, uvešćemo zakonitost , odgovornost i javnost u radu lokalne samouprave i , ustanova i lokalnih javnih preduzeća, da se zna ko , kad , šta , kada , kako radi i koliko to košta. Znamo da Ujedinjeno Valjevo može sve!“ rekao je Ivan Manić.

Na pitanje novinara, zašto kampanja počinje ranije Manić kaže da u ovoj zemlji o svemu odlučuje samo jedan čovek te i da je kod njega i pogača i nož. „Mi ne smemo sebi da dozvolimo da dočekamo taj datum kad god on bio odredjen, nespremni. Ja  znam da u Srbiji postoji dosta partija i ideja , ali da li negde postoji Svanuće, ja bih voleo da vidim. Ovde je šest organizacije koje su na izborima u decembru osvojili u gradu 36%glasova svojih sugradjana. U istom tom trenutka SNS je samostalno osvojila 41% pa da citiram Matiju Bećkovića – Ćeraćemo se“.

Za sada je pitanje Vamedie ko je kandidat za gradonačelnika ostalo bez odgovora. „Kao ozbiljna grupacija mi smo već razgovarali i doneli sve najbitnije odluke uključujući i raspored i odborničkih mesta i razgovarali o kandidatima za gradonačelnike , a sobzirom da lokalni izbori još nisu zvanično raspisani sačekaćemo da se to dogodi iz više vrlo jasnih razloga i čim se to desi , izbori budu raspisani javnost će biti upoznata sa tim“, odgovorio je Manić.

On je pojasnio da je razgovora bilo sa Valjevskim pokretom otpora , ali da je VPO doneo odluku o samostalnom izlasku na izbore . Istovremeno pregovori o ulasku u koaliciju vodjeni su i sa Dverima. „Želimo VPO puno sreće i imaju naše simpatije i nadamo s e i mi njihove. I Dveri su pozivane na razgovore i zaključak je ovakav kakav sad imate . Sve one grupacije koje su iskreni borci protiv ove nedemokratske i apsolutistističke vlasti su dobro došli ,ali politički pregovori su jako teška stvar“, rekao je Manić koji je ujedno na pitanje da li su otvoreni da se još neka politička grupacija pridruži koaliciji rekao : „Citirao bih u ovom slučaju predsednika SNS-a koji kaže da ne treba žuriti“.

DS: Nemanja Jakovljević 

Nemanja Jakovljević u ime DS-a objasnio je da se šest organizacija ujedinilo i formiralo koaliciju jer je cilj da Svanuće stigne u naš grad. „Objedinila nas je zabrinutost za naš grad . Ujedinili smo se jer čvrsto verujemo da Valjvci i Valjevke zaslužuju mnogo više od onog što sada imaju. Znamo da u Vajevu postoje ljudi koji iskreno vole svoj grad i da svojim delovanjem unaprede život u ovom gradu. Na nama političarima je da omogućimo da se to i dogodi. Mi danas činimo prvi korak u tom važnom pravcu i poručujemo da Ujedinjeno Valjevo može sve“, rekao je Jakovljević.

Опис није доступан.Lokalni front: Željko Trifunović 

Kako se moglo čuti , šef izbornog štaba pomenute koalicije je Željko Trifunović iz Lokalnog fronta i Zeleno levog fronta koji je naglasio da je kampanja počela pozitivnom porukom te i da koalicija namerava tako i da nastavi. „Kao veliki zaljubljenici u naš grad kreirali smo kampanju u kojoj će glavni junak biti nap grad i njegovi stanovnici i kao takva biće usmerena na budjenje nade u naš grad i život u njemu. Možda smo bili u prethodnom periodu tihi , ali to je iz razloga što smo vredno radili i pripremili se za kampanju. Okupili smo veliki broj aktivista, timove za konkretne aktivnosti, započeli proces obuke kontrolara , osmislili promotivnu kampanju i pripremili program koji ćemo tek predstaviti. Obići ćemo sva sela i organizovati niz aktivnosti na teritoriji grada“, rekao je Trifunović dodavši da svi koji žele mogu da se jave i uključe bilo direjtno bilo preko adrese svanuće.rs.

Narodni pokret Srbije: Miloš Milivojević

Da je Narodni pokret Srbije član koalicije potvrdio je Miloš Milivojević. „Rezultati prošlih izbora pokazali su da Valjevo može da pobedi lošu vlast, brojevi to pokazuju. Svesni smo da ova kampanja neće biti laka i da izbori nisu demokratski i fer. Već smo videli da ekipe vlasti nasrću na naše parole . Jasno je , to je njihov strah od ovih izbora i gradjana kojima je dosta 12 godian vlasti potrošenih, korumpiranih i nesposobnih ljudi . Jako je važno da gradjani izadju na izbore i olovkom odbrane svoje dostojanstvo“, poručio je Milivojević izrazivši očekivanje da će koalicija odneti pobedu na izborima.

Опис није доступан.Novi DSS: Marko NIkolić 

Rečima „Ujedinjeno Valjevo može sve“, pozdravio Marko Nikolić iz Novog DSS-a.“Svanuće je ono što  nam je potrebno jer smo 12 godina svedoci nepotizma, stranačkog zapošljavanja i pada sistema vrednosti. Potrebne su promene i te promene će doneti ljudi koji čine ovu koaliciju. Ti ljudi su ekonomski nezavisni ljudi koji žive od svog rada, pošteni , časni i dostojanstveni. Oni ne žive od politike , ali su spremni da žive i rade u interesu ovog grada. Pred Vama su ljudi koji su spremni da slušaju, čuju i da rade – Ujednijeno Valjevo može sve“, rekao je Nikolić.

Опис није доступан.Novo lice Srbije: Jelena Djuranović

Jelena Djuranović kaže da je Novo lice Srbije zapravo sada Novo lice Valjeva. „Ujedinili smo se jer verujemo u naš grad i nameravamo da tako i ostane i da delujemo nakon izbora kroz zajednički odbornički klub. Pred vama su ljudi koji su bili dovoljno odgovorni i hrabri , ali sa jasnom vizijom šta je jedino rešenje za Valjevo, a to je sloga. Nema razlika medju nama i okupljeni smo isključivo oko ideje šta je najbolje za žitelje Valjeva“, rekla je Djuranović.

 

SSP: Anja Ristović 

„Svanuće je moguće“, poručila je Anja Ristović iz Stranke slobode i pravde. „Verujemo u to, kao što verujemo da ćemo nakon ovih izbora biti najjača politička grupacija u gradu. Za nas je saradnja moguća isključivo samo sa demokratskim i opozicionim predstavnicima kojima gardjani na izborima budu dali dovoljno glasova da predju cenzus i udju u lokalni parlament. Jasno smo se složili da saradnje nema sa SNS-om i raznim formama njihovih koalicionih partnera . Očekijemo pobedu i promenu vlasti , verujemo u našu koaliciju, Valjevo i naše sugradjane“, rekla je Ristović.

 

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

X