Protest protiv rudarenja litijuma u Valjevu sinoć je dostigao vrhunac ispred prostorija Srpske napredne stranke (SNS). Tokom šetnje, učesnici su se okupili ispred stranačkih kancelarija i zalepili plakat sa porukom: „Raspiši izbore, kukavico“.

Ubrzo zatim, nekoliko članova SNS-a izašlo je iz prostorija kako bi pokušali da uklone plakate, što je izazvalo kratku tenziju među protestantima. Atmosfera je bila napeta, ali su protestanti ostali mirni i nastavili sa izražavanjem svojih stavova.

Do incidenta je došlo kada su sa sprata zgrade, u kojoj se nalaze prostorije SNS-a, pojedina lica počela da gađaju učesnike protesta jajima i flašicama vode.
Iako je ispred zgrade bilo vidljivo obezbeđenje, demonstranti su odgovorili najpre vraćanjem flašica, a zatim i lupanjem izloga na stranačkim prostorijama.

Policija je bila prisutna, ali bez reakcije
Prisutna je bila i policija, ali nije reagovala na dešavanja. Kasnije tokom noći, ispred zgrade Uprave bili su vidljivi pripadnici policije, dok su učesnici protesta, nakon dogadjaja ispred SNS-a, nastavili svoju šetnju.
Nastavak napetosti u Valjevu
Sinoćnji razvoj događaja bio je gotovo očekivan, s obzirom na to da je jedan broj ranijih protesta nezadovoljnih građana u Valjevu već bio usmeren ka prostorijama vladajuće partije.
Gradski odbor SNS-a nedavno je izdao i saopštenje u kojem osuđuje napad na stranačke prostorije i poziva lokalne političke aktere da iznesu stav o tome.
U prethodnim slučajevima protesta ispred prostorija GrO SNS-a kada članstvo ove stranke nije reagovalo na dešavanja, sinoć to nije bio slučaj.
Sinoćnja dešavanja još jedan su dokaz podeljenih mišljenja , visoke tenzičnosti i atmosfere političke napetosti u Valjevu pri čemu očito izostaje dijalog.
Foto: valjevonadlanu.rs


Leave feedback about this